Proje Hakkında

İnsanların videolarla ve görsellerle iletişim kurmasına yardımcı olan, işletmelere ve akademik kurumlara yönelik yazılımlar sunuyor. Firmanın merkezdeki ürünleri Snagit ve Camtasia, bilgi paylaşımı amacıyla ekran kaydı ve video oluşturma araçları sağlıyor.

Sıralı reklamlar

TechSmith, potansiyel müşterileri tespit ederek onları video reklamları ve dönen reklamlar ile ücretsiz denemeyi indirmeye teşvik etmek için Snagit ve Camtasia internet sayfalarında Facebook pikselini kullandı.
TechSmith, gereksiz kreatifleri ortadan kaldırmak ve ücretsiz denemeyi zaten indirmiş olan kişilere reklam ücreti ödememek için stratejik ve kademeli bir kampanya oluşturdu. Marka bu potansiyel müşterilere 6 günlük bir sürede aşamalı olarak yayınlanan 3 farklı kreatif kademesiyle erişti.
Mobil potansiyel müşteri reklamlarını kullanarak kriterlerine uyan potansiyel öğrencilere Facebook’tan ayrılmadan kaydolarak program hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı tanıyan kariyer eğitimi kurumu, reklam harcaması getirisini %15-20 artırdı.

Amacı

Daha fazla deneme sürümü indirmesi

Snagit ve Camtasia’nın ücretsiz denemelerinin indirilme sayısını artırmak isteyen TechSmith, bu sayede internetten satışları artırmayı amaçlıyordu.

Kullanılan ürünler

  • Reklamlar
  • Video
  • Dönüşüm Takibi
  • Özel Hedef Kitleler
  • Benzer Hedef Kitleler

Hikayesi

Yeni müşteriler kazanmak

Mart 2016’daki Facebook kampanyaları birçok insanı TechSmith’in yazılımlarıyla yeniden tanıştırdı ve mükemmel sonuçlar elde etti:
  • İndirmelerde ve alışverişlerde 2,6 kat artış
  • 2 kat reklam harcaması getirisi
  • Hem Snagit hem de Camtasia için alışveriş başına 5$ ücret (Snagit’in satış değeri 50$, Camtasia’nın ise 300$)

Bilgi güçtür

Bir yazılım şirketi olarak her zaman yazılımımızın benimsenmesini ve satışlarını artıracak yeni yollar arıyoruz. Facebook’un sağladığı güçlü pazarlama araçları sayesinde deneme sürümümüz daha fazla indiriliyor. Facebook reklamlarımızın doğru hedef kitleye eriştiğinden ve satışları artırdığından kesinlikle eminiz. Gerçekten inanılmaz bir pazarlama yöntemi!

Bir cevap yazın