Proje Hakkında

“Daha fazla bilgi al” konseptini bambaşka bir seviyeye taşımak

Göz kamaştırıcı performans

Güçlü potansiyel müşteri reklamlarıyla farklı hedef kitleleri stratejik olarak hedefleyen CDI College, başarılı ve kârlı bir Facebook kampanyası yürüttü. Şirket, Ağustos 2015’ten beri şu değerlere ulaştı:
  • Reklam harcaması getirisinde %15-20 artış
  • Diğer mecralara kıyasla tıklama başına ücrette %41 düşüş
Mobil potansiyel müşteri reklamlarını kullanarak kriterlerine uyan potansiyel öğrencilere Facebook’tan ayrılmadan kaydolarak program hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı tanıyan kariyer eğitimi kurumu, reklam harcaması getirisini %15-20 artırdı.

Amacı

Öğrencilerin öne çıkmasına yardımcı olmak

CDI College, kriterlerine uyan potansiyel öğrenci havuzunu genişleterek daha fazla potansiyel öğrencinin kaydolmasını sağlarken yeni öğrenci başına ücreti de düşük tutmak istiyordu.

Kullanılan ürünler

  • Reklamlar
  • Potansiyel Müşteri Reklamları
  • Dönüşüm Takibi
  • Özel Hedef Kitleler
  • Benzer Hedef Kitleler

Hikayesi

Potansiyel öğrenciler

  • %15-20 Reklam harcaması getirisindeki artış
  • %41 Diğer mecralara kıyasla tıklama başına ücretteki düşüş

Bilgi güçtür

CDI College; demografik bilgilere, ilgi alanlarına ve okulun farklı konumlarına yakınlığa dayalı olarak potansiyel öğrencilerden derlediği gruplara farklı kariyer programlarının tanıtımını yapmak için bir dizi potansiyel müşteri reklamı yayınladı. Reklamlarda öne çıkan kariyerlerden ilgi çekici bilgiler paylaşıldı ve okulun değer sunumu vurgulanarak CDI College’ı seçmenin avantajları gösterildi.
Bu reklamlarda, dokunulduğunda kişilerin Facebook’la paylaştığı iletişim bilgilerinin otomatik olarak doldurulduğu bir formu açan ‘daha fazla bilgi al’ düğmelerine yer verildi. Bu özellik insanların ilgilerini ifade etmelerini ve Facebook uygulamasından ayrılmadan daha fazla bilgi almalarını hızlı ve kolay bir hale getirdi.
Potansiyel müşteri reklamları ayrıca CDI College’ın iletişim bilgileri, ilgilenilen program ve posta kodu (kişinin en çok hangi kampüsle ilgileneceğini tespit etmek için) gibi tam olarak ihtiyaç duyduğu bilgileri toplamasına ve potansiyel öğrencileri gerçek zamanlı olarak müşteri ilişkileri yönetimi sistemine senkronize ederek potansiyel öğrencileri hızlı ve verimli şekilde kaydolmaya teşvik etmesine imkan tanıdı.
Hedef kitlesini daha da genişletmek isteyen CDI College, internet sitesinde Facebook piksellerini kullanarak geçmiş ziyaretçilerinden yeniden hedefleme amaçlı bir Özel Hedef Kitle oluşturdu. Bunun yanında internet sitesinin ziyaretçilerine benzer özelliklere sahip insanlardan bir Benzer Hedef Kitle oluşturan kurum, daha yüksek dönüşüm oranlarıyla daha fazla potansiyel öğrenci elde etti.