Proje Hakkında

Yeniden hedefleme ile yeni öğrenciler kazanmak

Lise sonrası eğitim veren bu teknoloji okulu, potansiyel öğrencileri arasında bilinirliği artırmak için hedeflenen video reklamlarını ve bu öğrencileri başvurularını tamamlamaya teşvik etmek için bağlantı reklamlarını kullanarak tamamlanan başvuru başına ücreti %88 düşürdü.

Hedefi

Başvuruları çoğaltmak

  • Okul, programlarının bilinirliğini artırmak ve insanları Startup Institute’a katılmaları için bir başvuru formu doldurmaya teşvik etmek istiyordu.
    • %51 potansiyel müşteri başına ücretteki düşüş
    • %60 başlatılan başvuru başına ücretteki düşüş
    • %88 tamamlanan başvuru başına ücretteki düşüş

Yeni teknoloji kariyerleri başlatmak

Startup Institute, öğrencilerine tutkularının peşinden gitmek ve teknolojiyle ilgili pek çok alanda başarıya ulaşmak yönünde beceriler kazandırma hedefinde olan lise sonrası eğitim veren bir okuldur. Okul, Boston ve New York’taki kampüslerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı programlar sunmaktadır.

Çözümü

Okul, programlarının bilinirliğini artırmak ve insanları Startup Institute’a katılmaları için bir başvuru formu doldurmaya teşvik etmek istiyordu.

Conclusion

İki aşamalı strateji

Startup Institute kampanyasını yayınlarken, kampanyayı yöneten dijital pazarlama ajansı Social Fulcrum ile güçlerini birleştirdi.
Şirketin bilinirlik odaklı video reklamları hem mobil hem de site Haber Kaynağı’nda yayınlandı. Videoda, bir mezun okul hakkında bilgiler veriyor ve özellikle kariyer değişikliği isteyen insanlar için bu okulun neden harika bir fırsat olduğunu açıklıyordu. Mobil için optimize edilen reklam metni, insanları program hakkında daha fazla bilgi almaya teşvik etti.
Startup Institute ekibi, programdan en yüksek faydayı sağlayacak insanlara erişmek için hedeflemesini 26-44 yaş arası çocuk sahibi olmayan üniversite eğitimi almış insanlarla sınırlandırdı.
Ayrıca reklamlarını, okulun e-posta listelerinden oluşturulan Özel Hedef Kitleler’e, Facebook pikseli aracılığıyla önemli internet sayfalarından alınan verilere dayalı İnternet Sitesi Özel Hedef Kitleleri’ne ve bu Özel Hedef Kitleler’e dayalı Benzer Hedef Kitleler’e hedefledi.
Ekip daha sonra videoyu izleyenlere erişerek, bu kişilere başvuru sayfasına yönlendiren yeniden hedeflenen bağlantı reklamları yayınladı. Startup Institute, internet sitesini ziyaret etmiş insanları da yeniden hedefleyerek bu kişilere ilgilendikleri programlarla ilgili reklamlar gösterdi.
Son olarak ekip, reklamlarının yapılan başvurular üzerindeki etkisini ölçmek için Facebook pikselinikullandı. Facebook pikseli bu sonuçları, insanların Startup Institute internet sitesinde gerçekleştirmeleri istenen belirli eylemlere (e-posta adreslerini göndermek, bir başvuruyu tamamlamak vb.) karşılık gelen bir dizi standart olaya göre izledi.