Proje Hakkında

Web geliştiricilerini eğitmek

Thinkful, internet üzerinden eğitim sunan bir kodlama ve programcılık okulu. 2012’de kurulan okul, yapılandırılmış bir müfredat doğrultusunda bire bir mentorluk hizmeti sunuyor ve ön uç web geliştirmeden veri bilimi programcılığına kadar her konuda kurslar veriyor.
Mobil potansiyel müşteri reklamlarını kullanarak kriterlerine uyan potansiyel öğrencilere Facebook’tan ayrılmadan kaydolarak program hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı tanıyan kariyer eğitimi kurumu, reklam harcaması getirisini %15-20 artırdı.

Amacı

Potansiyel müşterileri çoğaltmak

İnternet üzerinden eğitim veren okul, eriştiği potansiyel geliştirici sayısını artırmak istiyordu. Okul özellikle, becerilerini geliştirmek isteyen geliştiricilere ve geliştirici olmak isteyen diğer insanlara erişmek istiyordu.

Kullanılan ürünler

  • Reklamlar
  • Potansiyel Müşteri Reklamları
  • Dönüşüm Takibi
  • Özel Hedef Kitleler
  • Benzer Hedef Kitleler

Hikayesi

Başarılı geliştiriciler kazanmak

Okulun Özel ve Benzer Hedef Kitleleri akıllıca kullanması ve potansiyel müşteri reklamlarını tercih etmesi başarılı bir kampanyayla sonuçlandı. Haziran-Temmuz 2016 arası yayınlanan kampanya aşağıdaki sonuçlara ulaştı:
  • Toplam potansiyel müşteri hacminde 2,7 kat artış
  • Gelirlerde 2,5 kat artış
  • Satışlarda %6 artış
  • Nitelikli potansiyel müşteriler bulunması sayesinde Thinkful danışmanlarıyla etkileşimde %4 artış

Özel hedefleme

Thinkful, Facebook’taki devasa pazar payından faydalanmak istiyordu. Daha fazla kişiyi öğrencisi olmaya teşvik etmek isteyen okul, bulduğu yüksek kaliteli potansiyel müşteri sayısını artırmak için potansiyel müşteri reklamlarını kullandı.
Basit bir yapıya sahip olan reklamlarda görsel ve metin kullanıldı. Örneğin, yaygın kullanılan kod parçalarının stilize edilmiş simgeleri çevrimiçi eğitim kampının tanıtımını yapan bir metinle birlikte kullanılırken, üzerinde bir dizüstü bilgisayar bulunan bir masa resmi öğrencilere “Geliştirici Olmanız Garanti” vaadini veren bir metinle kullanıldı.
“Daha Fazla Bilgi Al” eylem çağrısı düğmesine tıklayan insanlar, bire bir mentorluk ve yüzlerce kaynağa erişim dahil olmak üzere programın sunduğu bazı fırsatları özetleyen bir bağlam kartı gördüler. Bu reklamlar insanları e-posta adreslerini göndererek program hakkında daha fazla bilgi almaya davet etti.
Thinkful, yüksek nitelikli potansiyel müşteriler bulduğundan emin olmak amacıyla mevcut öğrencilerine erişmek için Özel Hedef Kitleleri, bu öğrencilere benzer daha fazla kişi bulmak için ise Benzer Hedef Kitleleri kullandı. Marka aynı zamanda, otomatik tekliften faydalanmak için Facebook pikselinide kullandı. Thinkful, potansiyel müşteri reklamları kullanması sebebiyle potansiyel müşteri başına ücreti mümkün olan en düşük seviyede tutmak için kampanyasını potansiyel müşteriler için optimize etmeye karar verdi.

Bir cevap yazın