Instagram’a Hangi Özellikler Geliyor?

Instagram’a Hangi Özellikler Geliyor?
06 Tem 2019 / by Görsel Projeler in Sosyal Medya

Son dönemlerin en çok kullanılan uygulaması olan Instagram, kendini geliştirmeye devam ediyor. Her yeni eklenen özelliği ile gündemdeki yerini korumayı başaran Instagram uygulamasına şimdi de “Grup Sohbet” özelliği geliyor.

Grup Sohbet Özelliği Nedir?

Son zamanlarda Instagram kullanıcıları post paylaşımından daha fazla hikaye paylaşımını tercih ediyor. Instagram kullanıcıları hikaye özelliği ile anlık yaşadıklarını takipçileri ile paylaşabiliyorlar. Bu sebepten Instagram, kullanıcıları için hikaye özelliklerini her geçen gün daha da fonksiyonel kılıyor.

Yeni gelen Instagram hikaye özelliği sayesinde ise Instagram kullanıcılarının bir grup sohbetine katılabilmesi. Hikaye paylaşacak kişilerin hikayelerine “sohbete katıl” çıkartması eklemeleri ile takipçileri çıkartmaya tıklayarak sohbete katılma isteğinde bulunabilecekler.

Henüz hazırlık aşamasında olan bu özellik GIF, saat, konum gibi çıkartmaların bulunduğu yere eklenecek. Yeni özelliği markaların ve ünlü isimlerin nasıl kullanacakları ise hala bilinmiyor.

Instagram’a Kısa Sürede Hangi Özellikler Geldi?

-Hikayelere Şarkı Sözü Ekleme Özelliği
Instagram uygulamasının en yeni özelliklerinden biri ise sayfanın Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Instagram kullanıcıları artık istedikleri hikayelerinin ya da videolarının üzerine şarkı sözü ekleyebilecekler. Bu özelliğin de Instagram çıkartmalarının olduğu kısıma ekleneceği biliniyor. Daha yeni ortaya çıkan özelliğin şu anlık olumsuz tarafı ise her şarkı sözünün bulunamaması olabilir. İlerleyen süreçte daha çok şarkı sözü ekleneceğini böylelikle özelliğin daha aktif kullanılacağını düşünüyoruz.

-Instagram Veri Tasarruf Özelliği
Instagram, Android kullanıcılarını düşünerek çıkarttığı yeni özellik ile hücresel veri ile bağlanıldığında internetinizin çok harcanma sorununa çözüm getirdi. Yeni gelen veri tasarruf özelliği ile hücresel veri üzerinden bağlantı sağlayan Instagram kullanıcıları hangi gönderiyi isterse sadece onu görebilecek. Otomatik yüklenme durumunun ortadan kalkması ile Android kullanıcıları için oldukça işe yarar gözüken özellik sevilecek gibi duruyor.

-Odak Modu
Instagram, kullanıcılarının hikaye paylaşımını desteklemek adına her geçen gün yeni özellikler ekliyor. Bunlardan biri de Instagram hikayelerine eklenen “odak modu” özelliği oldu. Odak modu sayesinde Instagram kullanıcıları hikaye çekerken kameranın odak noktasını değiştirebiliyor. İsterseniz bulanıklaştırabildiğiniz isterseniz de tek bir noktaya odaklayabildiğiniz hikayeler paylaşabilmenizi sağlayan özellik ile artık Instagram’da daha aktif hikaye paylaşımları göreceğiz gibi duruyor.

Günümüzde en aktif kullanılan sosyal medya mecrası olan Instagram her geçen gün yeni bir özellik getirmesi ile yerini daha da sağlama alıyor. Kullanıcıların her özellik hakkındaki yorumlarını dikkate alan Instagram önümüzdeki günlerde hangi özellikleri getirecek merak konusu…

Taggs: