Whatsapp’ta Yeni Bir Devir Başlıyor!

Whatsapp’ta Yeni Bir Devir Başlıyor!

En sık kullanılan anlık mesajlaşma platformu Whatsapp’ta yeni özellik geldi. Mesaj gönderir gibi para göndermek artık mümkün.
Nasıl mı?
• Öncelikle uygulamanın ayarlar bölümüne girin.
• Buradan ödemeler seçeneğine tıklayın.
• Ödemeler kısmı açıldığında sizden kullanım şartlarını kabul etmeniz ve numaranızı doğrulamanız istenecektir. Bu adımları eksiksiz bir şekilde doldurun.
• Bu adımları geçtikten sonra karşınıza banka listesi gelecek. Buradan bankanızı bulun ve hesap bilgilerinizi doldurun.
• Son olarak para göndereceğiniz kişiyi bulun. Ardından artı tuşuna dokunun ve buradan ödeme seçeneğini tercih edep para gönderme işlemini başlatın. Telefonunuza gelen onay kodunu girerek işleminizi tamamlayın.


Tüm bu adımları izledikten sonra para gönderim işleminiz gerçekleşmiş olacak. Sizin de gördünüz gibi WhatsApp’ta yeni  para gönderme işlemi oldukça basit.
Yapılan resmi duyuru ile birlikte Whatsapp para transferi özelliği Brezilya’da yayınlandı. Özellik ilk etapta Brezilya’daki kullanıcılar tarafında kullanılacak daha sonra tüm ülkeler bu özelliği kullanabilecek.
Bugün itibarıyla kullanıma sunulan hizmet, günlük kullanıcılar için tamamen ücretsiz, işletmeler içinse küçük bir ücret karşılığında ödeme yapılmasını sağlıyor. Özellikle küçük çaplı işletmeler için ödeme almayı kolaylaştıracak olan bu özelliğin, aynı zamanda oldukça güvenli olduğuna da dikkat çekiliyor. Facebook’un kendi ödeme sistemi “Facebook Pay” ile WhatsApp kullanıcıları artık, birbirlerine uygulama içinden para gönderebilecekler.

Yazı Etiketleri:

Leave a comment