İşletme Web Siteniz İçin Görselleri Nasıl Seçersiniz?

İşletme Web Siteniz İçin Görselleri Nasıl Seçersiniz?
25 Kas 2020 / by Görsel Projeler in Ajans, Medya

İşletmenizin web sitesi için doğru görselleri seçmenin ne olduğunu hayal ettiniz mi? Doğru kitle için doğru görselleri seçmek, başarının anahtarıdır. Bir web sitesinde yüksek kaliteli görseller kullanmanın önemi fazla vurgulanamaz.

Yüksek kaliteli görüntüler, bir mesajı görsel olarak iletmek ve iletmek için çok kullanışlıdır. İyi Görüntüler web sitenizi güzelleştirir ve günlük olarak müşteriyi çeker. Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda, kullandığınız görsel ya web sitesini zenginleştirebilir ya da değerini düşürebilir.

Bir görüntünün yüksek kalitede olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşletmenizin web sitesi için görsel seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörlere bakalım.

1. Benzersizliğe önem verin.

Benzersizlik, kullanılan görüntünün internette her yerde hazır olmadığı anlamına gelir. İnternette bir görüntü popüler olsa bile, opaklığını değiştirerek, metin ekleyerek, başka bir görüntüyle birleştirerek onu benzersiz kılmaya çalışın. Web sitenizde kullanılan görüntülerin benzersiz olmasını sağlamak, aynı zamanda kolayca kopyalanamayacağı anlamına gelir.

2. Markalaşmaya odaklanın.

İşletmenizin neyle bilinmesini istiyorsunuz? Sınıf ve stil? Eğlence ve aile? Görüntüler, bir marka kimliği oluşturmak için kullandığınız araçtır.

3. Lisansı gözden geçirin.

Web sitenizdeki resimleri izinsiz kullanmak sadece fotoğrafçı için bir saygısızlık değildir, sonunda dava açabilirsiniz.

Kötü şöhretli Kardashianlardan bir ders alın. Geçtiğimiz ay, Tupac Shakur’un görüntülerini izinsiz giyim hattında kullandıkları için Kendall ve Kylie Jenner hakkında dava açılmıştı. Çok pahalı bir hata.

Öyleyse, bir dahaki sefere ister istemez Google Görsellerden bir fotoğraf çekmek üzereyken, biraz durun ve kendinize şu soruyu sorun: “Bu dava edilmeye değer mi?

4. Belki bir fotoğrafçı tutmayı düşünebilirsiniz.

Doğru görselleri tam olarak bulamıyorsanız, en iyi seçeneğiniz profesyonel bir fotoğrafçı tutmaktır. Yeni web sitesi tasarımınız için fotoğraflar üzerinde çalışıyorsanız, şantiyede çalışanlarınızla bir saat süren fotoğraf çekimlerine kesinlikle yatırım yapmaya değer.

5. Hedef kitlenizin alakalı olduğu resimleri kullanın.

İnsanları içeren fotoğraflar izleyicilerinizle iletişim kurmalıdır. Yetişkinlere yönelik bir giyim şirketi olan Forever 50 gibi bir şirketin genç vatandaşları veya bebekleri bulundurması pek olası değildir.

6. Yüzleri kullanın.

Gülümsemeler satar. Gülümseme çekiciliği olarak da bilinen, pazarlamadaki gülümseyen yüzler, ürün veya hizmetinizin insanları mutlu ettiğini müşterilere iletir. Sadece bir fotoğrafta bile olsa duygular bulaşıcıdır.

7. Piksellerin önemli olduğunu unutmayın.

Web siteniz için resim seçmenin en önemli kısmı, yüksek çözünürlüklü resimleri seçmektir. Bir görüntünün boyutunu ayarlarken, boyutları her zaman aynı tutun ve gerekirse kırpın. Bir görüntüyü orijinal boyutunu aşacak şekilde büyütürseniz, kaliteyi düşürmek zorunda kalırsınız.

8. Bu harika kaynaklardan görüntüler alın.

Her bir fotoğraf için ödeme yapmak istemiyorsanız, birçok ücretsiz, yasal seçenek vardır. Pexels, Pixabay ve benzeri bazı yerlere göz atın.

Yazı Etiketleri:

Leave a comment